Nemocnice Kutná Hora

Hejtman David Rath

Kauza nemocnice Kutná Hora neutichá. David Rath měl urychlovat převod

15.8.2012

V nedávné době vyšel na serveru Aktuálně.cz článek na téma převod kutnohorské nemocnice na Středočeský kraj. Autor článku zde píše, jak dnes už bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath tlačil na tehdejšího starostu Kutné Hory Ivo Šalátka, aby převod nemocnice urychlil.

Celý článek – TEP regionální týdeník

Rath tlačil na převod nemocnice. Pak inkasoval miliony

7.8.2012

Poslanec a bývalý hejtman David Rath se při převodu kutnohorské nemocnice na Středočeský kraj angažoval více, než se doposud uvádělo.

Celý článek – Aktuálně.cz

Má zaplatit dluh nemocnice 105 milionů. Je to msta, říká bývalá Rathova podřízená

14.6.2012

Je to pomsta Rathových lidí, tvrdí bývalá ředitelka nemocnice v Kutné Hoře Alice Opočenská. Podle soudu má zaplatit obrovskou částku za převod krachující nemocnice na kraj donedávna ovládaný Davidem Rathem.

Celý článek – IHNED.cz

Hejtman Rath přislíbil kutnohorské nemocnici podporu při získávání investičních prostředků

21.2.2012

Hejtman Středočeského kraje David Rath navštívil v minulém týdnu v rámci svého výjezdu nemocnici v Kutné Hoře. Při této příležitosti se seznámil s novým ředitelem tohoto objektu MUDr. Zdeňkem Heřmánkem, se kterým projednal i další ekonomické kroky, zdravotní péče a otázky týkající se nových rámcových smluv se zdravotními pojišťovnami.

Celý článek – Svoboda.info

Nemocnice v Kutné Hoře otevřela novou prádelnu a centrální pohotovostní příjem

30.6.2011

Nemocnice v Kutné Hoře za přítomnosti Středočeského hejtmana Davida Ratha zahájila ve čtvrtek 30. června provoz nové nemocniční prádelny. Od prvního července bude navíc v místním zdravotnickém zařízení využíván prostor centrálního pohotovostního příjmu.

Celý článek – Svoboda.info

Alice Opočenská o mzdách: Průměrný plat lékařů v kutnohorské nemocnici je 54 tisíc

1.3.2011

Hostem tradičního offline rozhovoru na serveru www.svoboda.info byla ředitelka kutnohorské pobočky Oblastní nemocnice Kolín a.s. JUDr. Alice Opočenská.

Celý článek - Svoboda.info

Pacientům poslouží nová pohotovost

5.1.2011

Nové prostory lékařské služby první pomoci, zkráceně pohotovosti, mají od středy 5. ledna k dispozici pacienti v kutnohorské nemocnici.

Celý článek - Kutnohorský deník

Nemocnice v Kutné Hoře otevřela pohotovost a zrekonstruované interní oddělení

5.1.2011

Nemocnice v Kutné Hoře se ve středu 5. ledna dočkala další malé slavnosti. Při příležitosti uvedení do provozu lékařské služby první pomoci pro dospělé (pohotovosti, pozn. red.) a zrekonstruovaných stanic interního oddělení kutnohorské nemocnice se v místním špitále sešli hejtman David Rath, zástupci Středočeského kraje, vedení Oblastní nemocnice Kolín, zástupci její kutnohorské pobočky a také lídři místní radnice.

Celý článek - Svoboda.info

V Kolíně o Kutné Hoře

12.10.2010

Schůze představitelů lékařských odborů (LOK), České lékařské komory, ředitele kolínské nemocnice Petra Chudomela a středočeského hetmana Davida Ratha (konala se 8. října) se původně měla zabývat zejména celostátní výzvou Děkujeme, odcházíme. Proměnila se však v dlouhou debatu, v níž se porovnávaly průměrné mzdy v Kolíně a kutnohorské "pobočce", hovořilo se o rozdílech ve výši téměř třicet tisíc korun (!).

Celý článek - OBZORY Kutnohorska

Zůstane kolínská nemocnice bez lékařů?

9.10.2010

Nehodláme už dál pracovat za podhodnocené mzdy a doplácet na spojení s kutnohorskou nemocnicí. A už vůbec brát méně, než mají tamní lékaři. Takové jsou dva základní protesty, s nimiž se lékaři Oblastní nemocnice Kolín obrací na své vedení a na kraj.

Celý článek - Kolínský deník