Nemocnice Kutná Hora

Hejtman David Rath

Úhrady poplatků v kutnohorské nemocnici zůstávají

1.2.2010

Beze změny zatím zůstává proplácení regulačních poplatků v nemocnicích Středočeského kraje. V pondělí hejtman David Rath potvrdil, že za pacienty, kteří o to projeví zájem, budou tyto poplatky nadále hrazeny z krajského rozpočtu.

Celý článek - Kutnohorský deník

Obavy občanů z velké LDN namísto plnohodnotné nemocnice Rath odmítá

4.1.2010

Jedním z nejčastěji diskutovaných témat před rozhodnutím kutnohorského zastupitelstva o bezúplatném převodu areálu nemocnice na Středočeský kraj byla skutečná budoucnost zdravotnického zařízení.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Ozdravná kůra potrvá minimálně rok

4.1.2010

Minimálně rok bude třeba ještě vynakládat několik desítek milionů korun na zajištění chodu kutnohorské nemocnice, tentokrát z prostředků Středočeského kraje.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Setkání hejtmana se zaměstnanci nemocnice

4.1.2010

A je to tady. Kutnohorská nemocnice vstupuje do nového roku coby pobočka krajské Oblastní nemocnice Kolín. Je dobré připomenout, že o výsledku bylo rozhodnuto za pět minut dvanáct 15. prosince, na posledním loňském jednání kutnohorského městského zastupitelstva. Rozhodla těsná většina čtrnácti hlasů.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Na Rathovo převzetí kutnohorské nemocnice doplatí město. Zůstanou mu dluhy

28.12.2009

Kutnohorská nemocnice bude nově pod správou Středočeského kraje poskytovat péči v dosavadním rozsahu. Jejím zaměstnancům to slíbil hejtman David Rath. Odstupující primář interny tomu nevěří. Navíc městu po nemocnici zůstanou dluhy.

Celý článek - Parlamentní listy

Rath přislíbil i rekonstrukci nemocnice

28.12.2009

Poskytování zdravotní péče pacientům kutnohorské nemocnice nebude ani v prvních lednových dnech ohroženo.

Celý článek - Kutnohorský deník

Kutnohorská nemocnice bude bez poplatků

18.12.2009

Pacienti, kteří přijdou 1. ledna do kutnohorské nemocnice, si už nemusí chystat drobné na regulační poplatky. Nemocnici převezme kraj a stejně jako jeho pět velkých nemocnic bude i ta v Kutné Hoře pro pacienty bez poplatků.

Celý článek - ZDN.CZ

Hejtman Rath spustil kritiku jednatele nemocnice

7.12.2009

Dobrou zprávou pro zaměstnance kutnohorské nemocnice by se mohlo zdát odstoupení vedení kolínského špitálu od tříměsíční zkušební lhůty, která byla zakomponována do nových pracovních
smluv, jež měli zdravotníci pod novým zaměstnavatelem podepsat. Přesto však zatím nové pracovní smlouvy podle slov jednatele Nemocnice Kutná Hora s.r.o. Martina Suchánka nepodepisují.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Nový rok bude pro nemocnici ve znamení nejistot

5.12.2009

Ostrá slova z úst hejtmana Davida Ratha si ve čtvrtek na svou adresu vysloužil ředitel kutnohorské nemocnice Martin Suchánek. Podle hejtmana totiž údajně sabotuje převod nemocnice na kraj, čímž prý přímo ohrožuje zdraví pacientů.

Celý článek - Kutnohorský deník

Nemocnice na kraji města aneb seriál se šťastným koncem?

4.12.2009

O kutnohorské nemocnici čteme a slyšíme už několik let. Několik let se nad ní vznáší otázka její existence a financování, které neúměrně zatěžuje městský rozpočet, kvality poskytované péče, otázka pod jakým vedením a jak bude dál kutnohorský špitál

Celý článek - Blog Olgy Zubové