Nemocnice Kutná Hora

Hejtman David Rath

Odstupné platit nehodláme, konstatoval starosta Šalátek na setkání v nemocnici

23.11.2009

Další emocemi nabitou schůzku absolvovali zaměstnanci kutnohorské nemocnice se starostou Ivo Šalátkem. Tématem číslo jedna byla otázka nových pracovních smluv, které by současní pracovníci špitálu měli uzavřít s budoucím provozovatelem místního zdravotnického zařízení - Oblastní nemocnicí Kolín.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Zavážou se smluvně k zdravotní péči ve vyhovujícím rozsahu?

26.10.2009

Nejvyšší představitelé Středočeského kraje v čele s hejtmanem Davidem Rathem se doposud při každém jednání o bezúplatném převodu kutnohorské městské nemocnice pod správu Středočeského kraje vyhýbali přesné definici, která by jim určovala zachování zdravotní péče v konkrétním rozsahu.
Vyplývá to z informací, které zazněly na zasedání kutnohorského zastupitelstva minulé úterý.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Zastupitelé do návrhů darovacích smluv zanesli podmínku zachování současné péče, přijme to Rath?

26.10.2009

Zastupitelstvo města na svém jednání odsouhlasilo návrhy darovacích smluv, které by měly Středočeský kraj mimo jiného zavázat k tomu, aby v kutnohorské nemocnici zachoval po převodu pod svá křídla minimálně současnou zdravotní péči. Vždy, když se v jednání zastupitelstva objeví bod týkající se kutnohorské nemocnice, atmosféra výrazně zhoustne. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Emotivní výstupy zaměstnanců špitálu nakonec na některé zastupitele přeci jenom zapůsobily.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Schválí kutnohorské zastupitelstvo definitivně převod nemocnice?

19.10.2009

Nekonečný příběh o darování kutnohorské nemocnice Středočeskému kraji dost možná napíše jednu ze svých posledních kapitol. Na zasedání městského zastupitelstva v úterý 20. října od 16 hodin v Rytířském sále ve Vlašském dvoře totiž dojde na hlasování o konečné podobě smluv, jež by upřesňovaly podmínky provozování kutnohorského špitálu pod správou Středočeského kraje.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Další změna: Krajské zastupitelstvo v programu převod nemocnice mělo!

12.10.2009

Na zářijovém zasedání Zastupitelstva Města Kutné Hory vystoupila náměstkyně hejtmana Středočeského kraje Zuzana Moravčíková, která přítomné zaskočila tvrzením o tom, že převod nemocnice pod správu kraje bude odložen na měsíce březen či duben příštího roku.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Kutnohorská nemocnice pod křídly kraje omezí provoz

12.10.2009

Omezit provoz zřejmě bude muset nemocnice v Kutné Hoře. Vyplynulo to z pondělního jednání krajských zastupitelů, kteří nakonec odsouhlasili nabytí nemovitostí v areálu kutnohorské nemocnice patřící nyní městu do majetku kraje.

Celý článek - Kutnohorský deník

Nemocnice kraji letos nepřipadne, vše komplikuje státní dotace!

21.9.2009

Proces bezúplatného převodu kutnohorské nemocnice pod správu Středočeského kraje se začíná značně komplikovat. Řečeno pohádkovou terminologií: „Čert aby se v tom vyznal!“

Celý článek - TEP regionální týdeník

Nemocnice: sňatek z rozumu

6.7.2009

Bezúplatný převod městské nemocnice v hodnotě kolem 350 milionů korun pod kraj rozdělil Kutnou Horu na nesmiřitelné tábory.

Celý článek - Sedmička.cz

Kutnohorští zastupitelé schválili převod zadlužené nemocnice na Rathův kraj

23.6.2009

Zastupitelé Kutné Hory ukončili několikaměsíční diskusi o osudu městské nemocnice, která se potýká s dluhy a nedostatkem pracovníků. Schválili její převod na Středočeský kraj, což navrhoval hejtman David Rath. Aktuální dluhy nemocnice ale zaplatí město. Zastupitelé odsouhlasili, že si na jejich uhrazení vezmou úvěr 30 milionů.

Celý článek - iDnes.cz

Rath a "Nemocnice na kraji Kutné Hory"

1.6.2009

Socialistické seriály Muž na radnici a Nemocnice na kraji města mají společného nejenom autora, ale především to, že byly na hony vzdáleny realitě všedního dne. Tím nechci říci, že Ordinace v růžové zahradě, Plastická chirurgie či Dr. House jsou realitě bližší. Nejnovější sitcom Nemocnice na kraji Kutné Hory je ale horor, za který by se nemusel stydět ani Stephen King.

Celý článek - Blog Jiřího Beránka