Nemocnice Kutná Hora

Starosta Ivo Šalátek

Kauza nemocnice Kutná Hora neutichá. David Rath měl urychlovat převod

15.8.2012

V nedávné době vyšel na serveru Aktuálně.cz článek na téma převod kutnohorské nemocnice na Středočeský kraj. Autor článku zde píše, jak dnes už bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath tlačil na tehdejšího starostu Kutné Hory Ivo Šalátka, aby převod nemocnice urychlil.

Celý článek – TEP regionální týdeník

Policie zahájila šetření ve věci nemocnice

21.3.2011

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vyzvalo 16. března bývalého starostu Města Kutná Hora Ivo Šalátka k podání vysvětlení ve věci převodu kutnohorské nemocnice na Středočeský kraj. Takto předvolaných komunálních politiků budou dle našich informací až desítky!

Celý článek - TEP regionální týdeník

Velké stěhování marodů začíná

20.9.2010

Pobočka Oblastní nemocnice Kolín v Kutné Hoře se připravila na přesun pacientů z Kolína, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Ve čtvrtek 9. září představil kolínský a kutnohorský management při příležitosti dne otevřených dveří v kutnohorské nemocnici nově upravené, zatím ještě prázdné prostory ve třech patrech – rehabilitační oddělení v přízemí, ortopedii v prvním a chirurgii v patře druhém.

Celý článek - Regionální týdeník TEP

Bývalý ředitel kutnohorské nemocnice Řehák reagoval na výroky starosty Šalátka

11.8.2010

Na poslední radniční tiskové konferenci před letní dovolenou přišlo na řadu i téma "Nemocnice". Firma Medistyl Pharma spol. s r.o., která měla zařízení pronajaté, byla označena jako neseriozní partner města. Proti tomu se ohradil Jaroslav Řehák, bývalý ředitel nemocnice: "Slovo neseriozní je určitě vždy dobré naplnit konkrétním obsahem. V souvislosti s převodem Nemocnice Kutná Hora na Medistyl - Pharma se město zavázalo, že nemocnici oddluží, tedy předá ji zcela bez dluhů. Namísto toho však Nemocnici předalo s dluhem 22 mil. Kč. O serióznosti Města Kutná Hora, nebo přesněji jeho odpovědných funkcionářů, si tedy může každý udělat vlastní představu."

Celý článek - Svoboda.info

Vladimír Košárek rezignoval na funkci radního města

20.7.2010

Hlavním bodem programu mimořádného jednání zastupitelů, které se konalo 13. 7. v Rytířském sále Vlašského dvora v Kutné Hoře, byl další postup města v problematice Nemocnice Kutná Hora s.r.o., která byla provozovatelem kutnohorské nemocnice a nyní, se nachází v insolvenčním řízení. Výši pohledávek insolvenční správce vyčíslil na 86 milionů korun, město se však necítí být viníkem.

Celý článek - OBZORY Kutnohorska

Starosta Šalátek: Řeháka s jeho firmou přivedli lidé, kteří dnes v zastupitelstvu nejvíce řvou

16.7.2010

Během radniční tiskové konference přišlo na řadu již mnohokrát přetřásané téma insolvenčního řízení společnosti Nemocnice Kutná Hora s.r.o. V diskuzi s novináři starosta Ivo Šalátek několikrát označil společnost Medistyl Pharma spol. s r.o. (jmenovitě doktora Řeháka, pozn. red.) za velice neseriózního partnera.

Celý článek - Svoboda.info

Vladimír Košárek rezignoval na funkci radního města

13.7.2010

Způsob převodu kutnohorské nemocnice do vlastnictví Středočeského kraje byl jedním z důvodů, proč na dnešním jednání kutnohorského zastupitelstva oznámil Vladimír Košárek rezignaci na svou funkci v městské radě.

Celý článek - Kutnohorský deník

Vladimír Košárek ohlásil rezignaci na funkci v městské radě

13.7.2010

Hlavním bodem úterního mimořádného jednání zastupitelstva Kutná Hory byl postup města v kauze "Nemocnice". Plénu předcházelo neveřejné jednání, na kterém právník Pavel Bezouška seznámil zastupitele se strategií při soudních jednáních.

Celý článek - Svoboda.info

Jednání ohledně vyrovnání pohledávek Nemocnice Kutná Hora s.r.o. nesměřují ke smíru

29.6.2010

Insolvenční správce advokát Michal Žižlavský se již dříve nechal slyšet, že pokud Město projeví zájem o jednání s cílem dosáhnout smírného vyřízení věci, preferuje insolvenční správce variantu smíru a teprve pokud se nepodaří dosáhnout dohody v rozumném čase, hodlá uplatnit nárok vůči Městu a případně konkrétním osobám u soudu, nebo postoupit pohledávku za úplatu třetí osobě při splnění podmínek, které pro tento postup stanoví insolvenční zákon.

Celý článek - Svoboda.info

Zpráva o činnosti správce, projednání nároku vůči Městu Kutná Hora

25.6.2010

Insolvenční správce podává insolvenčnímu soudu a věřitelům zprávu o projednání nároku, který uplatnil vůči Městu Kutná Hora.

Celý text - Insolvenční rejstřík