Nemocnice Kutná Hora

Ostatní tisk a jiné weby

Kauza Nemocnice: V pátek byl na Krajském soudu v Praze uzavřen soudní smír

6.2.2014

V kauze kutnohorské nemocnice byl soudem v pátek 31. ledna schválen soudní smír, jehož obsahem je, pokud jde o město Kutná Hora, závazek insolvenčního správce, že se zřekne všech finančních nároků vůči městu Kutná Hora, tedy zejména žaloby na cca 104 mil. Kč, včetně příslušenství.

Celý článek – Kutnohorské listy

Kutná Hora si půjčí na mimosoudní vyrovnání kvůli nemocnici

30.10.2013

Spor kvůli závazkům po společnosti, která dříve provozovala kutnohorskou nemocnici, může být vyřešen smírem. Kutnohorští zastupitelé schválili přijetí mimořádného překlenovacího úvěru 16 milionů korun, který bude použit na mimosoudní vyrovnání s insolvenčním správcem, jenž na město podal žalobu.

Celý článek – ZDN.CZ

Spor kvůli kutnohorské nemocnici spěje k mimosoudnímu vyrovnání

29.10.2013

Zastupitelé na svém dnešním jednání souhlasili s návrhem na uzavření soudního smíru ve věci kutnohorské nemocnice. Spor kvůli závazkům po společnosti, která dříve provozovala kutnohorskou nemocnici, bude zřejmě vyřešen mimosoudním vyrovnáním.

Celý článek – Kutnohorské listy

Spor kvůli kutnohorské nemocnici bude zřejmě vyřešen mimosoudně

29.10.2013

Spor kvůli závazkům po společnosti, která dříve provozovala kutnohorskou nemocnici, bude zřejmě vyřešen mimosoudním vyrovnáním. Konečné rozhodnutí nejspíš padne příští týden na jednání městských zastupitelů, řekl ČTK místostarosta Jiří Franc (Šance pro Kutnou Horu).

Celý článek – ZDN.CZ

Rath tlačil na převod nemocnice. Pak inkasoval miliony

7.8.2012

Poslanec a bývalý hejtman David Rath se při převodu kutnohorské nemocnice na Středočeský kraj angažoval více, než se doposud uvádělo.

Celý článek – Aktuálně.cz

Má zaplatit dluh nemocnice 105 milionů. Je to msta, říká bývalá Rathova podřízená

14.6.2012

Je to pomsta Rathových lidí, tvrdí bývalá ředitelka nemocnice v Kutné Hoře Alice Opočenská. Podle soudu má zaplatit obrovskou částku za převod krachující nemocnice na kraj donedávna ovládaný Davidem Rathem.

Celý článek – IHNED.cz

Ředitelka nemocnice má zaplatit 104 miliony. Brání se

21.3.2012

Krajský soud v Praze rozhodl a vydal nepravomocný rozsudek. Ředitelka nemocnice Nymburk Opočenská se ihned odvolala.

Celý článek – Nymburský deník

Spor kvůli kutnohorské nemocnici by mohl být vyřešen mimosoudně

16.12.2011

Spor kvůli závazkům po společnosti, která dříve provozovala kutnohorskou nemocnici, by mohl být vyřešen mimosoudním vyrovnáním. Podle soudkyně, která případ dostala na starost, by město a kolínská nemocnice, pod kterou kutnohorské zařízení spadá, v takovém případě zaplatily jen 30 milionů místo původně požadovaných 111 milionů korun.

Celý článek – ZDN.CZ

Ředitelka: Dražba majetku se provozu nemocnice v K. Hoře nedotkne

24.11.2011

Dražba majetku po bývalém provozovateli kutnohorské nemocnice se podle ředitelky zdravotnického zařízení Alice Opočenské pacientů nedotkne. Chybějících 52 lůžek nemocnici zapůjčí oblastní nemocnice v Kladně a v případě rentgenů se výpadek vyřešil prodloužením ordinačních hodin. Kraj už vyčlenil 14,5 milionu korun na nákup nového vybavení, sdělila Opočenská ČTK.

Celý článek – ZDN.CZ

Kutná Hora odmítla zaplatit 120 milionů za závazky nemocnice

18.3.2011

Kutnohorská radnice odmítla zaplatit 120 milionů korun, které po ní žádá insolvenční správce v souvislosti s převodem kutnohorské nemocnice z města na kraj.

Celý článek - ZDN.CZ