Nemocnice Kutná Hora

Ostatní tisk a jiné weby

Na Kutnou Horu se chystá žaloba

19.5.2010

Městu Kutná Hora hrozí, že dluhy kutnohorské nemocnice bude muset zaplatit samo. Insolvenční správce se rozhodl, že dluhy ve výši necelých osmdesáti milionů korun bude vymáhat právě po městu.

Celý článek - MF DNES

Kutnohorská nemocnice tone v dluzích. Může za to město

16.5.2010

Nemocnicí v Kutné Hoře otřásá nevídaný skandál. Město, které nemocnici provozovalo, ji loni převedlo na kraj. Až později se ale ukázalo, že převedena byla pouze aktiva, tedy majetek města. Dluhy a závazky ale zůstaly v nemocnici, tehdy soukromé společnosti vedené městem. Na desítky milionů tak marně čeká více než 140 věřitelů.

Celý článek + video - tn.cz

Policie se zabývá kutnohorskou nemocnicí

14.5.2010

Kolem převodu kutnohorské nemocnice z města na Středočeský kraj existuje podezření, že mohl být spáchán trestný čin. Celkem 155 věřitelů se marně domáhá svých 77 milionů korun. Majetek nemocnice byl přitom vyveden ven.

Celý článek - zdn.cz

Nemocnice prý byla mašina na výrobu dluhů

14.5.2010

Kutnohorský starosta Ivo Šalátek (ODS) bude v úterý na jednání zastupitelstva přihlížet tomu, jak se hlasuje o jeho případném odvolání. "Nebojím se," tvrdí sebevědomě.

Celý článek - zdn.cz

Ivo Šanc: Převod nemocnice byl majetkově nevýhodný

10.5.2010

Na dotazy čtenářů odpovídal v on-line rozhovoru deníku bývalý starosta Kutné Hory Ivo Šanc (foto). Vysvětluje v něm, proč město převzalo a poté se zbavilo své nemocnice. Prozradil i svůj názor na začlenění kutnohorské nemocnice do sítě krajských nemocnic s zařazením pod kolínskou nemocnici.

Celý článek - MEDICAL TRIBUNE CZ

Věřitelé budou rozhodovat o bývalém provozovateli kutnohorské nemocnice

7.5.2010

V budově Krajského soudu v Praze se sejdou věřitelé zadlužené společnosti Nemocnice Kutná Hora, která ještě na konci minulého roku provozovala stejnojmennou nemocnici. Rozhodovat se bude o tom, zda firma skončí v konkurzu.

Celý článek - Regiony24.cz

Nemocnice v Kutné Hoře neexistuje. Aspoň podle webu

30.3.2010

Existuje ještě kutnohorská nemocnice? "Ježiši, snad funguje, nevím," nechal se zaskočit otázkou náměstek hejtmana pro zdravotnictví Zdeněk Seidl. Na webových stránkách to totiž tak jednoznačně nevypadá.

Celý článek - ZDN.CZ

Kutné Hoře hrozí soudní spory

24.3.2010

Právní komplikace a série trestních oznámení hrozí kutnohorské radnici v souvislosti s převodem místní nemocnice do vlastnictví Středočeského kraje. Vyplývá to z průběžných zpráv správce insolvenčního řízení s městskou společností Nemocnice Kutná Hora, která zdravotnické zařízení provozovala.

Celý článek - ZDN.CZ

Petr Chudomel, ředitel Oblastní nemocnice Kolín

23.2.2010

Moderátor Tomáš Pancíř pozval k rozhovoru Petra Chudomela, ředitele Oblastní nemocnice Kolín, aby s ním probral první zkušenosti s převzetím kutnohorské nemocnice i ekonomickou situaci obou nemocnic. Také se ho zeptal na navracení regulačních poplatků nebo kvalitu péče v krajských nemocnicích...

Celý článek - Český rozhlas Region

Soud zahájil insolvenční řízení s Nemocnicí Kutná Hora

16.2.2010

Krajský soud v Praze v pátek zahájil insolvenční řízení se společností Nemocnice Kutná Hora, s.r.o. Návrh na něj podala sama firma, a to kvůli svému předlužení, zjistila ČTK v insolvenčním rejstříku.

Celý článek - ZDN.CZ