Nemocnice Kutná Hora

TEP regionální týdeník

Čtrnáct zastupitelů darovalo kutnohorskou nemocnici

21.12.2009

Je definitivně rozhodnuto! Středočeský kraj s konečnou platností získal bezúplatně areál kutnohorské nemocnice. Po téměř rok trvajících jednáních se tak od 1. ledna 2010 stane kutnohorský špitál pobočkou Oblastní nemocnice Kolín a.s. Pro darování několikasetmilionového majetku města Středočeskému kraji hlasovalo v úterý 15. prosince čtrnáct ze třiadvaceti přítomných členů městského zastupitelstva.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Hejtman Rath spustil kritiku jednatele nemocnice

7.12.2009

Dobrou zprávou pro zaměstnance kutnohorské nemocnice by se mohlo zdát odstoupení vedení kolínského špitálu od tříměsíční zkušební lhůty, která byla zakomponována do nových pracovních
smluv, jež měli zdravotníci pod novým zaměstnavatelem podepsat. Přesto však zatím nové pracovní smlouvy podle slov jednatele Nemocnice Kutná Hora s.r.o. Martina Suchánka nepodepisují.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Zaměstnanci městské nemocnice rozeslali otevřený dopis občanům Kutné Hory

30.11.2009

Otevřený dopis občanům Kutné Hory od zaměstnanců městské nemocnice zaslala do redakce TEPU Stanislava Müllerová z nemocniční odborové organizace. Zde je jeho plné znění.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Václav Vančura: Město na vyplácení odstupného zdravotníkům nemá

30.11.2009

Záměry ohledně darování nemovitého majetku městského nemocničního areálu a výpůjčky nemovitosti Středočeskému kraji definitivně zmizely z úřední desky. Stalo se tak na základě zákonem stanovené
lhůty, po kterou záměr na úředních deskách byl povinen vyvěsit Městský úřad v Kutné Hoře.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Odstupné platit nehodláme, konstatoval starosta Šalátek na setkání v nemocnici

23.11.2009

Další emocemi nabitou schůzku absolvovali zaměstnanci kutnohorské nemocnice se starostou Ivo Šalátkem. Tématem číslo jedna byla otázka nových pracovních smluv, které by současní pracovníci špitálu měli uzavřít s budoucím provozovatelem místního zdravotnického zařízení - Oblastní nemocnicí Kolín.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Úředníci vyvěsili záměry týkající se kutnohorské nemocnice - občané je mohou připomínkovat

2.11.2009

Městští úředníci vyvěsili na úředních deskách dva záměry na darování nemovitého majetku a jeden záměr týkající se výpůjčky nemovitosti Středočeskému kraji. Těmito úkony tak znovu poposkočil proces, který by v konečné fázi měl vést k odsouhlasení navrhovaných darovacích smluv a definitivnímu
převodu kutnohorské nemocnice na Středočeský kraj.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Zavážou se smluvně k zdravotní péči ve vyhovujícím rozsahu?

26.10.2009

Nejvyšší představitelé Středočeského kraje v čele s hejtmanem Davidem Rathem se doposud při každém jednání o bezúplatném převodu kutnohorské městské nemocnice pod správu Středočeského kraje vyhýbali přesné definici, která by jim určovala zachování zdravotní péče v konkrétním rozsahu.
Vyplývá to z informací, které zazněly na zasedání kutnohorského zastupitelstva minulé úterý.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Sponzorský dar umožnil nákup nových přístrojů

26.10.2009

Sponzorský dar ve výši sta tisíc korun od donátora, jenž si nepřál být jmenován, využilo vedení kutnohorské nemocnice k nákupu řady moderních přístrojů. Vybavení interního oddělení místního špitálu se tak díky nebývalé štědrosti sponzora rozrostlo o čtyři tonometry, dva digitální teploměry, EKG, doppler, který slouží k cévnímu vyšetření a používá se ve spojitosti s EKG.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Zastupitelé do návrhů darovacích smluv zanesli podmínku zachování současné péče, přijme to Rath?

26.10.2009

Zastupitelstvo města na svém jednání odsouhlasilo návrhy darovacích smluv, které by měly Středočeský kraj mimo jiného zavázat k tomu, aby v kutnohorské nemocnici zachoval po převodu pod svá křídla minimálně současnou zdravotní péči. Vždy, když se v jednání zastupitelstva objeví bod týkající se kutnohorské nemocnice, atmosféra výrazně zhoustne. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Emotivní výstupy zaměstnanců špitálu nakonec na některé zastupitele přeci jenom zapůsobily.

Celý článek - TEP regionální týdeník

Prohlášení z víkendových jednání v kutnohorské nemocnici

19.10.2009

O společném prohlášení vedení kolínské nemocnice a odborářů z kutnohorského špitálu zaslaném v neděli odpoledne médiím informuje TEP v článku na titulní straně. Zde je autentické znění dopisu.

Celý článek - TEP regionální týdeník